Tuhost CNC strojů

 

Velmi důležitým parametrem u obráběcích strojů je jejich tuhost. Bohužel neexistují stroje s neomezenou tuhostí, protože samotné konstrukční materiály mají své limity, ale tuhost stroje by měla být vždy prioritou. Proč zvyšovat přesnost pohonů a aplikovat přesné kuličkové šrouby, když se hlava i při malé zátěži vychýlí o hodnotu mnohonásobně převyšující přesnost pohonů...

 

V současnosti se při konstrukci lehkých CNC strojů často používají hliníkové profily. Pravdou je, že k výrobě jednoduché amatérské frézky vám stačí pilka na hliník, pár šroubováků a vrtačka, ale takový stroj sám o sobě moc nedokáže. Přímost posuvů závisí na přesnosti lisování profilu a přesnost úhlů závisí na řezací pile. Podobné konstrukce jsou navíc spojeny stovkami šroubů a jsou tak náchylné ke ztrátě stability geometrie.

 

Většina profesionálních řezacích obráběcích strojů je vyrobena z oceli a litiny, stejně tak je tomu i u strojů KIMLA. Všechny stroje jsou postaveny na pevné, monolitické ocelové konstrukci zajišťující maximální tuhost při relativně nízké hmotnosti. 

 

 

Chcete více informací nebo nezávaznou poptávku?

KONTAKTUJTE NÁS
KONTAKTY