Základní informace

 

CNC stroje jsou stroje řízené počítačem. Zkratka CNC znamená Computer Numerical Control, neboli numerické řízení. Společnost KIMLA nabízí frézovací, řezací, vysakávací a vypalovací CNC stroje. Kromě jednoduché konstrukce a ovládání se vyznačují také mimořádnou spolehlivostí a zároveň inovativností. Byly navrženy výhradně polskými inženýry, pro které je důležitá především výkonnost strojů, která v mnoha případech převyšuje CNC obráběcí stroje zahraničních výrobců. A co víc, tyto stroje se velmi snadno používají.

 

Díky unikátnímu inovativnímu řídicímu systému, který využívá dynamickou vektorou analýzu, se celková doba zhotovení detailu zkrátila na minimum a zvýšila se produktivita strojů. Vzhledem k tomu, že většina komponentů použitých ve strojích KIMLA je vyrobena v Polsku, jsme schopni zajistit nejkratší servisní dobu.

 

CNC řídicí systém s CAD / CAM softwarem je vyvíjen přímo společností KIMLA, garantujeme tak nejvyšší integritu systému a klademe důraz na jeho inovaci využitím unikátních technologií.

  • Pravidelné aktualizace sowftwaru - vzhledem k tomu, že jsou do strojů každých pár měsíců implementovány nové aktualizace, obsahují tato zařízení vždy ta nejnovější řešení.
  • Ovládací software v angličtině nebo češtině funguje v prostředí Windows.
  • Součástí řídicího systému je unikátní modul dynamické vektorové analýzy, který výrazně zvyšuje výkonnost obráběcího stroje, zejména u složitých tvarů.
  • Použití servopohonů komunikujících přes real-time Ethernet umožňuje extrémně přesné mapování obráběných tvarů s minimalizací dynamických polohových chyb.

V první polovině roku 2008 představila KIMLA nejnovější verzi řídicího systému s modulem dynamické vektorové analýzy třetí generace. Monolitická broušená ocelová nosná konstrukce stolu a prostorové žebrové prvky brány, odlévané z lehkých slitin a litiny, zajišťují příznivý hmotnostní poměr mezi korpusem a pohyblivými prvky. To zajišťuje vynikající dynamiku zařízení a rychlost posuvu až 1 m/s.

 

U CNC obráběcích frézek (BFN) byly všechny posuvné prvky nahrazeny lineárními valivými ložisky. Převodový poměr posuvu je realizován pomocí přesných broušených válcových šroubů bez vůle, což zajišťuje rozlišení polohy až 0,001 mm. Naše CNC stroje umožňují frézování 3D prostorových forem, díky čemuž lze vyrábět různé typů nástrojů: vstřikovací formy, slévárenské modely, zásuvky a razníky forem a zápustek. Případné problémy týkající se konkrétních aplikací jsme schopni vyřešit úpravou rozměrů strojů a jejich vybavení pro konkrétní potřeby zákazníka.

 

CNC obráběcí stroje KIMLA jsou schopny zpracovat jakýkoli obrobitelný materiál. Můžete řezat a frézovat plasty, pěnu, masivní dřevo, MDF, překližku, tvrdé materiály, kompozity, kovy, kámen. Po instalaci řezací hlavy s aktivním oscilačním nožem lze řezat vlnitou lepenku, pryž, kůži, textilie, šablony nebo masky z pryže, fólie a plastů. Možnost instalace více paralelních hlav poskytuje ještě větší efektivitu. CNC frézky KIMLA již řadu let fungují ve stovkách polských firem z různých průmyslových odvětví. Reklamní studia, výrobní závody, oddělení rychlého prototypování (rapid prototyping), rytecké a truhlářské dílny, ti všichni již ocenili tato zařízení a doporučují je budoucím klientům.Chcete více informací nebo nezávaznou poptávku?

KONTAKTUJTE NÁS
KONTAKTY