Těsnicí desky

 

Společnost KIMLA (pravděpodobně jako jediná na světě) vyrábí stroje na řezání těch nejnáročnějších těsnicích materiálů. Tyto stroje jsou vybaveny vysoce kvalitními aktivními oscilačními hlavami s výkonem mnohonásobně převyšujícím komerčně dostupná řešení na trhu. Není problém s nimi řezat plastové desky, grafitové desky vyztužené síťovinou a ocelovým plechem (včetně vícevrstvých), pryž, kůži, korek a další materiály vhodné pro řezání nožem.

 

Nejvýkonnější oscilační řezací hlavy KIMLA jsou poháněny dvěma AC servopohony. Jeden nastavuje úhel nože, druhý generuje oscilaci. Centrální mazání zajišťuje dlouhou životnost hlavice.

 

Materiál je ke stolu připevněn pomocí vakua, což zajišťuje rychlé a ergonomické upevnění.

 

Hlava umí pracovat s tvrdokovovými i HSS noži v závislosti na vlastnostech materiálu a jeho tloušťce. Monolitické karbidové čepele například umožňují vyříznout otvor o průměru 8 mm do pryže o tloušťce 20 mm.

 

V průmyslovém provedení lze frézu s oscilační hlavou dodat i s přídavnou frézovací hlavou, která umožňuje řezat křehké materiály, které nelze řezat nožem.

 

KIMLA vyrábí také stroje s vodním paprskem, které jsou srovnatelné s produkty předních světových výrobců za mnohem atraktivnější ceny. Stroje KIMLA Waterjet jsou vybaveny čerpadly a hlavami renomované americké firmy Accustream, které mají nejnižší provozní náklady. Náklady na náhradní díly k čerpadlu jsou 1,25 USD/h a k hlavě 1,75 USD/h.

 

Další nespornou výhodou je fakt, že výrobcem je polská společnost. Na rozdíl od firem nabízejících zařízení zahraničních výrobců, kteří nemají v Polsku stálý a kompetentní servis, firma KIMLA své stroje sama projektuje, vyrábí i servisuje a díky tomu nabízí nejkompetentnější údržbu svých zařízení. Poskytuje tak okamžitý přístup k servisu, dílům a znalostem nezbytným pro řešení problémů, které mohou během provozu nastat.

 

Stroje s vodním paprskem se v současné době pokouší vyrábět řada společností z Dálného východu, bohužel se však kvalita a možnosti těchto strojů většinou výrazně liší od očekávání zákazníků. Hlavním problémem je snaha kopírovat jiná zařízení, která jsou považována za standard. Nedostatek zkušeností a přístupu k technologiím často vede k žalostným výsledkům. Komponenty čerpadel jsou vyrobeny z nevhodných materiálů, což končí prasklými válci, netěsnostmi, ale především nižší životností těsnění, která násobí provozní náklady.

 

Další problém představuje software a řídicí systém. U strojů s vodním paprskem je extrémně důležitá dynamická regulace rychlosti, díky které závisí rychlost posuvu na tvaru dráhy nástroje. Stroje bez této funkce se musí pohybovat pouze takovou rychlostí, při které jsou správně řezány ty nejsložitější tvary. To má za následek mnohonásobné snížení účinnosti (i desetinásobné), což taková zařízení prakticky diskvalifikuje z konkurenceschopnosti na trhu.

 

Za zmínku stojí, že stroje KIMLA nyní využívá více než 500 polských firem a desítky firem v zahraničí, včetně těch, které působí na náročném americkém trhu. V současné době KIMLA vyrábí své stroje v průmyslovém měřítku (v montážních halách se souběžně vyrábí cca 25 strojů) a výrobní kapacita je jeden stroj za tři dny.

 

Rádi bychom Vás proto pozvali na prezentaci našich strojů. Na místě je k vidění alespoň desítka zařízení pro různé aplikace a s různým vybavením. Věříme, že se po návštěvě společnosti se rozhodnete pro koupi stroje KIMLA.

 

 

KONTAKTY