Nižší ceny vodního paprsku

 

Profesionalita a kompetence firmy KIMLA vychází z toho, že na rozdíl od jiných výrobců si většinu komponentů pro své stroje vyrábí sama. Nutnost znát a umět ovládat všechny technologie nezbytné při výrobě mechaniky, elektroniky a softwaru, umožnila shromáždit rozsáhlé znalosti a zkušenosti v jedné společnosti.

 

To vysvětluje výrazně nižší cenu oproti západním konkurentům. Naprostá většina výrobců obráběcích strojů používá při montáži pouze hotové součásti. Na jednom stroji si tak musí vydělat asi 30-40 společností dodávajících komponenty. Tyto stroje jsou navíc plné kompromisů, protože do sebe standardní komponenty ne vždy dokonale pasují a často je třeba volit pouze menší zlo.

 

KIMLA si většinu komponentů vyrábí sama. Na jednom stroji se podílí 4-5 firem (vřetena, ložiska, vedení, čerpadla atd.), což výrazně snižuje náklady. Kromě toho hraje důležitou roli také otázka údržby. Při poruše stroje západní produkce přijede servisní technik, často po týdenním zaškolení, a začne opravovat stroj, který na vlastní oči v životě neviděl. Na takové opravě si musí vydělat několik lidí - servisní technik, distributor stroje, výrobce a nakonec firma, která komponent vyrobila. KIMLA na zákaznických službách nevydělává. Služba samozřejmě něco stojí, pokrývá však pouze výdaje a negeneruje příjmy. Oprava závady často stojí 10x méně než u jiných strojů. Společnost vydělává na výrobě strojů a nechce záměrně vydělávat na dalších službách. Naopak, cílem je, aby si zákazníci pořídili další stroj.

 

Někteří zákazníci mají od společnosti KIMLA více než desítku strojů. Prodej jednoho stroje může být náhoda, ale při koupi dalšího stroje kupující jistě vychází ze zkušenosti s předchozí spoluprací. Všechny stroje s vodním paprskem společnosti KIMLA jsou vybaveny americkými čerpadly Accustream. Firma Accustream nevyrábí stroje. Veškerou svou energii vkládají do vývoje a zdokonalování čerpadel a řezacích hlav pro stroje s vodním paprskem. To má za následek velmi rychlou expanzi na trhu a z hlediska provozních nákladů se ukázala jako nejlevnější společnost na trhu. Proč? Protože ostatní společnosti mají rozsáhlou distribuční síť a náklady na náhradní díly jsou ovlivněny maržemi celého řetězce zprostředkovatelů. V nabídce KIMLA jsou všechny díly Accustream za tovární ceny.

 

Firma KIMLA nabízí náhradní díly také na další stroje, stejně jako stovky firem vyrábějí a nabízejí náhradní díly pro Mercedes, BMW, Fiat a Toyotu. Pouze za těchto podmínek budou výrobci těchto strojů nabízet díly za rozumné ceny. V automobilovém průmyslu může výrobce náhradních dílů dané značky několikanásobně zlevnit jen díky tomu, že výrobu zahájí jiný výrobce. To je neviditelná ruka trhu.

 

 

KONTAKTY