Těsnicí materiály

Řezání těsnicích materiálů

 

Samostatnou skupinou materiálů, které lze řezat na našich strojích, jsou těsnící materiály. Jedná se o různé druhy materiálů odolných vůči vysoké teplotě, kaučukové směsi, vyztužené směsi, materiály na bázi celulózy, vlákna nebo různé druhy silikonů. Vysokoteplotní materiály z grafitu či grafitu vyztuženého síťovinou a ocelovým plechem se velmi obtížně řežou, protože se vratným pohybem nože oddělují. Takové materiály lze zpracovávat díky použití speciální přítlačné podložky, která materiál v místě řezu stlačí a zabrání tak roztržení materiálu při zvedání nože. Rychlé a efektivního řezání těsnících materiálů vyztužených síťovinou a ocelovým plechem je možné díky použití speciální, velmi silné hlavy 2x servo, která má jeden servopohon pro nastavení úhlu nože ve směru řezu, druhý umožňuje velkou sílu oscilace. 

 

Vzhledem k tomu, že nůž musí prorážet pletivo nebo plech, KIMLA pro tento typ stroje využívá servopohon s vysokým výkonem až 0,4 kW. Stroj je vybaven vakuovým stolem, který umožňuje přisátí materiálů, může být vybaven také skenovací hlavou, která umožňuje naskenovat původní tvar, což oceníme například v případě, kdy nemáme k dispozici dokumentaci. Díky tomu můžeme kopírovat nebo znovu vytvořit poškozené těsnění bez zdlouhavé přípravy výkresu. Staré těsnění stačí položit na stůl, naskenovat dotykovým skenerem a ihned můžeme tvar znovu vyřezávat. Hlava se dvěma servopohony má také tu výhodu, že po zastavení je nůž vždy nastaven do jedné polohy, což umožňuje použití stejné hlavy pro mnoho aplikací i pro řezání bez oscilace. 

 

K hlavě jsou k dispozici různé typy nožů. Mohou být použity ploché nože o tloušťce 0,63 mm, 1 mm, 1,5 mm i kulaté nože s průměrem hřídele 6 mm a 10 mm, což nám dává možnost flexibilního výběru řezného nástroje pro různé typy materiálů.Vhodné stroje pro zpracování uvedených materiálů

 

 

KONTAKTY