Pěny, houby, expandované materiály

Řezání pěny, houby a expandovaných materiálů

 

Pěny a houby lze řezat na řezacích plotrech - frézách. Jedná se o zařízení dodávaná ve dvou verzích. Ve standardním provedení s ozubenými pohony - stroje založené na těle velkoformátového obráběcího centra, jsou však vybaveny lehkým portálem umožňujícím výrazné zvýšení dynamiky, zrychlení a rychlosti posuvu. Mohou být vybaveny pneumatickými nebo elektrickými hlavami a uzpůsobeny na řezání různými typy nožů v závislosti na aplikaci.

 

KIMLA je první společností, která zahájila sériovou výrobu CNC HighSpeed fréz s lineárními pohony. Díky lineárním pohonům dosahují tyto stroje nejvyšší účinnosti na trhu. Lineární pohony pracují na bázi magnetického pole a proto u nich nedochází k opotřebení. Stroje mají velkou životnost a zachovávají si svou přesnost.

 

Pěny a houby lze řezat na frézovacích plotrech, které jsou primárně určeny k frézování a mají možnost dovybavení řezací hlavou. Existují i ​​opačná řešení, tedy plotry, jejichž základní funkcí je řezání, ale lze je pořídit ve verzi s lehkým portálem s možností doplnění o frézovací hlavu s nízkým výkonem.

 

Některé materiály, jako jsou pěny, houby nebo odhlučňovací materiály, mají tendenci se k noži lepit. U abrazivních materiálů jako je skelná vata nebo materiálů na bázi sklolaminátu zase dochází k rychlému opotřebení řezných nožů. Pro tyto účely nabízíme stroje s vodním paprskem, které jsou na řezání těchto materiálů ideální. Vodní paprsek doporučujeme také pro zpracování materiálů, které se při interakci s nožem taví, jako jsou například polyamidové rohože.

 

 

Vhodné stroje pro zpracování uvedených materiálů

 

 

KONTAKTY