Řídicí systém CNC

 

Každý CNC obráběcí stroj je vybaven řídicím systémem, který určuje možnosti celého zařízení. Základní systémy nabízejí pouze možnost načtení dráhy nástroje ze souboru a zahájení obrábění. Pokročilejší systémy umožňují provádět simulace před obráběním, měnit parametry a nastavení dráhy nástroje.

 

Řídicí systémy společnosti KIMLA nabízejí mnohem více. Vstupním formátem nemusí být hotová dráha nástroje zohledňující korekci průměru nástroje, protože vestavěný CAM modul ji dokáže přímo generovat na základě obrysů a skic z libovolného softwaru jako je AutoCad vector, Corel Designer atd. K dispozici je např.:

  • korekce průměru nástroje (vnější, vnitřní),
  • souběžné nebo zpětné zpracování,
  • vícekrokové řezání,
  • kapsování s automatickou detekcí ostrůvků,
  • řezání rohů gravírovacími frézami,
  • manipulace s různými tvary nástrojů,
  • nastavení začátku a pořadí zpracování,
  • vertikální zanořování, spirálové, boční či zanořování po rampě,
  • a další (kompletní přehled funkcí řídicího systému KIMLA)

 

Systém je také vybaven editorem, který umožňuje kreslení a opravy projektů. V editoru jsou integrována jednořádková písma s českými znaky, podpora písma TTF a modul pro automatické přidělování po sobě jdoucích čísel (např. na výkonnostních štítcích apod.). Neobvyklá je možnost modelovat zakřivení povrchu materiálu, což umožňuje gravírování v konstantní hloubce u konvexních nebo zakřivených materiálů. Systém KIMLA také podporuje interpolovanou a indexovanou čtvrtou rotační osu v simultánním režimu, což umožňuje obrábění válcových ploch. Řídicí systém KIMLA podporuje až 16 interpolovaných os včetně aktivního nože, čtvrté osy na vřetenu, dvojitého pohonu brány, ovládání aktivního nože a pily, obsluhu 5osých strojů.

 

V případě obrábění složitých 3D tvarů lze využít CNC ISO soubory generované libovolným CAM systémem, včetně kruhové a šroubové interpolace a podpory 5osých strojů s dynamickým překladem dráhy na délku nástroje. K dispozici je plná vizualizace obrábění na obrazovce počítače v reálném čase, díky které se můžete vyhnout řadě chyb a errorů. Navíc vám podává informace o postupu práce a umožňuje tak odhadnout dobu jejího dokončení.Chcete více informací nebo nezávaznou poptávku?

KONTAKTUJTE NÁS
KONTAKTY