Nástrojové frézky 

 

CNC obráběcí centrum HSM Linear BFN

 

Lineární obráběcí centrum HSM je zařízení určené pro efektivní a přesné obrábění. Osvědčuje se všude tam, kde je vyžadována extrémně vysoká přesnost polohování. 

Standardní pohony s kuličkovými šrouby, které se dosud u CNC strojů používaly, nahradila společnost KIMLA lineárními pohony. Zařízení má systém měření s rozlišením 1nm a přesností 5 mikrometrů na metr. Lineární pohony přenášejí hnací sílu bezkontaktně, bez tření, pouze s využitím magnetického pole. Díky tomu nedochází k opotřebení materiálu, což by mohlo mít vliv na zhoršení kvality řezu v průběhu používání.

 

Tato řešení byla doposud velmi nákladná a pro zákazníka téměř nedostupná. KIMLA vyvinula řídicí systém, elektroniku, software, ovladače i samotné lineární motory určené pro lehké, efektivní, rychlé a přesné CNC obráběcí stroje, což výrazně snížilo výrobní náklady a umožnilo stroj nabídnout za nesrovnatelně nižší cenu než konkurenční produkty na trhu.

HSM Lineární obráběcí centrum nabízí pracovní rozsah až x = 1800 mm, y = 1000 mm, z = 300 mm (nejpoužívanější rozsah je x = 1000 mm, y = 625 mm, z = 300 mm). Standardní výbavou zařízení je pracovní stůl s T-drážkou, snímač délky nástroje, chlazení olejovou mlhou, vysokootáčkové vřeteno o výkonu 9-30kW a 18.000-50.000ot/min a automatická výměna nástrojů s revolverovým zásobníkem. 

Možné doplňky

 

Stroj lze vybavit multifunkční dotykovou skenovací hlavou. Tato hlava umožňuje 2D a 3D skenování, poskytuje pomoc při navádění – umožňuje přesně umístit základnu do rohu, středu díry nebo válce a určit sklon roviny a umožňuje skenování povrchu před zpracováním a zohlednění zakřivení materiálu při realizaci projektu.

 

Nástrojové frézky se dodávají v mnoha verzích. Tabulka technických parametrů obsahuje veškeré podrobnosti o velikosti pracovní plochy, typech vřeten a příslušenství.

 

 

 

 

Kontaktujte odborného poradce

 

 

Příklady konfigurací:

KONTAKTY