Vláknový řezací laser 

Vláknové lasery KIMLA s lineárními pohony umožňují rychlé a efektivní řezání jakýchkoliv tvarů z plechu. Extrémně vysoké rychlosti a zrychlení bez omezení trhnutí v kombinaci s měřicími systémy s vysokým rozlišením umožňují dosáhnout bezkonkurenčního výkonu a přesnosti řezání.

 

Vláknové řezací lasery KIMLA vynikají svou dynamikou, které dosahují díky použití nejmodernějších systémů absolutního měření polohy Renishew s rozlišením 1nm, díky regulátorům polohy, lineárním pohonům dosahujícím vysoké rychlosti a zrychlení, a unikátnímu řídicímu systému s dynamickou vektorovou analýzou.

 

Rozdíl vláknových lineárních strojů KIMLA oproti CO2 laserům je patrný především u tenkých plechů do 8 mm. Náklady na řezání detailu pomocí laseru KIMLA s lineárními pohony lze mnohonásobně snížit díky vyšší energetické účinnosti dosahující až 35 % (u CO2 laserů pouze 5 %) a větší koncentraci energie, vyplývající z kratší vlnové délky světla.

 

Výhody vláknových řezacích laserů KIMLA

 

  • Nejnižší provozní náklady
  • Dodání stroje do 20ti týdnů
  • Software v ceně stroje
  • Lineární magnetické pohony na všech osách už ve standardu
  • Vlastní řezací hlava s unikátním antikolizním systémem HSU (přečtěte si více o řezacích hlavách)
  • Vestavěný CAD, CAM, CNC a Nesting
  • Instalace bez základů
  • Přístupové dveře na všech stranách
  • Bezplatná diagnostika a vzdálená asistence i po skončení záruky
  • Vlastní výroba strojů včetně všech komponent ve výrobní hale v Polsku, což zaručuje bezkonkurenční dostupnost strojů a náhradních dílů 
Výhody vláknových řezacích laserů KIMLA

Reference a případové studie

REFERENCE

 

Lasery KIMLA se vyrábí v různých konfiguracích a s různě velkými pracovními plochami dle potřeb zákazníka. Liší se ve stupni automatizace, výkonu laserového zdroje a příslušenství. KIMLA vyrábí jak lasery s jedním pracovním stolem, jejichž důležitým faktorem je vysoká účinnost za nízkou cenu, tak průmyslové lasery s automatickou výměnou palet, automatickým nakládáním a vykládáním, skladovacím systémem a softwarem pro nesting a přípravu výroby.

 

 

Vláknové lasery KIMLA

 

jsou díky unikátním schopnostem velmi rychlého řezaní tenkých plechů skvělou alternativou k revolverovým vysekávacím lisům, které byly doposud považovány za nejlevnější technologii řezání menších plechových prvků.

 

Tipy jak vybrat laser

ČTĚTE V ČLÁNKU

KIMLA jako první na světě

 

 

integrovala do strojů inkoustovou tiskovou hlavu pro popis řezaných dílů. Po vyříznutí již nemusíte díly popisovat ručně, speciální tisková hlava vyznačí před řezáním detaily na archu. Po řezání tak budou všechny detaily snadno identifikovatelné (podívejte se na video – „popisování dílů inkjet technologií“).

Nechybí ani možnost skenovací hlavy k laseru pro skenování stávajících dílů, což nás zbavuje časově náročného překreslování stávajících fyzických dílů a výrazně zkracuje dobu přípravy projektu.

 

 

Pro zákazníky, kteří mají laser od jiného výrobce, jsme zavedli možnost importu souboru .GEO usnadňující přechod na výkonné lasery KIMLA. Není třeba převádět tisíce GEO souborů nashromážděných za mnoho let.

 

 

Kontaktujte odborného poradce

 

Příklady konfigurací:

KONTAKTY