Průmyslové CNC frézy 

 

Velkoplošné průmyslové CNC frézy jsou zařízení určená pro těžké výrobní práce, vyznačující se vysokou účinností a robustní a stabilní konstrukcí.

 

Frézky provádějí jak 2D (např. vyřezávání tvarů z plechů, vrtání na základě dvourozměrného výkresu), tak 3D frézovací úlohy (např. příprava modelů pro odlévání, laminování, tepelné tváření). Při frézovacích pracích, při nichž se používá řada nástrojů, jsou frézy vybaveny systémy automatické výměny nástrojů s ukládáním. Automatická výměna nástrojů je k dispozici v lineárním nebo rotačním provedení v závislosti na velikosti stolu a potřebách zákazníka s oholedem na efektivitu stroje. Průmyslové stroje jsou vybaveny odsávací patkou nebo odsávacím krytem. Jedná se o účinný prostředek odsávání prachu z pracovního stolu. Odsávací kryt lze automaticky nastavit na různé výšky v závislosti na délce připojeného nástroje, aby bylo zajištěno co nejúčinnější odsávání prachu.

 

Velkoplošné frézovací stoly mohou být provedeny v základním provedení, tj. stoly s T-drážkou. Nejběžnější jsou však vakuové stoly, které umožňují velmi silnou fixaci velkoformátových materiálů, aniž by bylo nutné používat mechanickou fixaci. Pokud vakuové stoly nezajišťují dostatečnou fixaci, poskytujeme našim zákazníkům hybridní stoly. Jedná se o stůl s velmi hustými T-drážkami, ke kterému je přiváděn podtlak. Díky tomu je možné přichytit velkoformátové prvky přisáváním, stejně jako přišroubovat menší prvky, fixační nebo přídavná zařízení, např. rotační osu.

Standardně jsou vakuové stoly vybaveny jednou nebo dvěma vývěvami Becker s účinností 250 m3/h. Toto řešení přináší jak vysoký výkon, tak nízkou hlučnost.

 

Velkoplošné CNC frézky se vždy dodávají v konfiguraci s pojízdným portálem, s oboustranným pohonem, servomotory a elektronickou jednotkou kompenzace úhlu portálu.

Jak testovat CNC stroje?

ČTĚTE V ČLÁNKU

Společnost KIMLA vyrábí frézky nejen ve standardním provedení, ale také ve speciálním provedení s pneumatickým dopravníkem, s automatickým nakládáním / vykládáním.

Kontaktujte odborného poradce

 

 

Příklady konfigurací:

KONTAKTY