Pětiosé CNC frézky 

Pětiosé CNC frézky se používají k výrobě velkorozměrových detailů, nejčastěji odlévacích, tepelně-tvarovatelných a laminátových forem a razníků. Tyto stroje nacházejí uplatnění v široké škále odvětví.

 

Jsou vybaveny vysoce kvalitním řídicím systémem, který umožňuje současnou interpolaci všech os s promítáním pracovní rychlosti na přední část nástroje. Pětiosé CNC frézky se používají také k výrobnímu obrábění po tepelném zpracování či laminování.  Dokončovací a tvarové obrábění a odřezávání nálitků lze provádět na základě tvarů naskenovaných dotykovou hlavou, díky čemuž lze provádět dokončovací práce bez nutnosti použití drahého CAM softwaru.

Stroje jsou vybaveny vřeteny od 5kW do 30kW. Hlavy 5D frézovacích strojů KIMLA jsou postaveny na bázi harmonických převodů bez vůle od německé společnosti Harmonic Drive, což zajišťuje vysokou tuhost při zachování velmi vysoké účinnosti a dynamiky pohybu. Díky použití inovativního řídicího systému převyšuje účinnost pětiosých CNC frézek společnosti KIMLA obdobná řešení nabízená jinými výrobci.

Kontaktujte odborného poradce

 

Příklady konfigurací:

KONTAKTY