Dřevo, HPL, MDF, nábytkové desky

Obrábění dřeva, HPL, MDF, nábytkových desek

 

Tyto materiály se zpracovávají především na velkoformátových obráběcích centrech označovaných jako průmyslové plotry. Vzhledem k tomu, že většina komerčních desek má formát do 2100 x 3100 mm, jsou standardně nabízeny právě stroje těchto rozměrů. Existují však variaty s menšími i většími pracovními stoly. Může jít například o stroje s délkou 4, 5 i 6 metrů. Zmíněný šestimetrový stroj pak může pracovat i ve dvou zónách současně. V přední části probíhá obrábění a v zadní části sbírání prvků a výměna materiálu. Toto řešení je velmi efektivní, protože může neustále pracovat jak stroj, tak jeho obsluha. Prodloužení délky stroje navíc jeho cenu výrazně nenavyšuje, jedná se tedy o ekonomičtější řešení než pořízení dvou samostatných strojů.

 

Materiály na bázi dřeva, dřevotřískové desky, OSB, MDF a laminované desky se obvykle zpracovávají na velkoformátových obráběcích centrech. HPL je tvrdý, těžko obrobitelný materiál a vyžaduje proto velmi pevné a tuhé zařízení. Naše stroje jsou pro to ideální. Například HPL o tloušťce 15 mm lze řezat na jeden zářez s vysokou kvalitou povrchu. Laminované nábytkové desky lze řezat jednotlivě a desky s propustností vzduchu, jako MDF nebo dřevotřískové desky, lze řezat i po více kusech současně.

 

Pro výrobu trojrozměrných prvků se používají dřevoobráběcí stroje, MDF a pětiosé stroje. Tyto druhy materiálů se nejčastěji používají ve slévárenském modelářství, pro tepelné tvarování nebo laminování. K dispozici jsou obvykle velkoformátová obráběcí centra ve standardní verzi s ozubenými pohony. Společnost KIMLA jako první na světě začala se sériovou výrobu tohoto typu stroje poháněného lineárními pohony. To zajišťuje bezprecedentní přesnost, odolnost a výkon.

 

 

Vhodné stroje pro zpracování uvedených materiálů

 

 

KONTAKTY