ROZHOVOR:

V DFK Cab vyrábí kabiny pro terénní čtyřkolky a vysokozdvižné vozíky, disponují vlastním vývojem a konstrukčním oddělením, které sleduje aktuální trendy, současné vývojové verze kabin a dynamicky tak reaguje na poptávky trhu. Vyvíjí až 30 nových kabin ročně. Kabiny se vyznačují vysokou modularitou pro uspokojení přání zákazníka.

O historii i současnosti společnosti DFK CAB, s.r.o. jsme si povídali s panem Michalem Burdou, technickým a výrobním ředitelem.

DFK CAB má dva provozy, jeden v Uherském Hradišti, kde je kancelářské a technologické zázemí s vývojem, malosériovou a kusovou výrobou, včetně oddělení kvality a finální expedice. Novější prostor z roku 2022 v Huštěnovicích byl vybudován pro navýšení kapacity výroby a slouží pouze k montáži větších sérií. Provoz v Uherském Hradišti produkuje vysoce kvalitní kabiny jako příslušenství a náhradní díly pro terénní čtyřkolky, jak v podobě užitkových, tak terénních vozidel, ale i pro vysokozdvižné a manipulační vozíky. Distribucí DFK Cab pokrývá především západní Evropu a Severní Ameriku.

V počátcích DFK Cab vyráběla 2–3 kabiny denně. Dnes v Uherském Hradišti pracuje 124 lidí a vyrábí kabiny od jednoho kusu až po celé série, zhruba 33 kabin denně. 80–90 % kabin dnes směřuje na čtyřkolky, 10–20 % jsou celokovové kabiny pro vysokozdvižné vozíky. Aktuálně mají v produkci zhruba 300 typů kabin pro 70 značek.

Výroba kabin VZV v DFK Cab

Co Vás přimělo k nákupu univerzálního řezacího plotru KIMLA do výroby kabin?

Předchůdcem CNC univerzálního řezacího plotru KIMLA bylo energeticky náročné řezání vodním paprskem. Materiál byl špinavý a mokrý, proto jsme se začali dívat po náhradě technologie. Na MSV v Brně jsme zcela náhodou procházeli kolem expozice společnosti KM CNC, s.r.o, kde jsme zahlédli CNC řezací plotr KIMLA. Stroj, který na výstavě ukázkově řezal nějaký měkčený materiál, nás na první pohled zaujal, a tak jsme se přímo na MSV zajímali o jeho parametrizaci a začaly naše otázky: umí stroj řezat gumu, měkčené EPDM či látku? Odpověď byla ano. Hlavním důvodem však bylo hledání řešení náhrady ruční práce při řezání čalounění, složitého i pracného nanášení lepidla a jejich následná aplikace na díly kabin. Měli jsme k dispozici nový materiál, kompaktní i s lepivou vrstvou a hledali stroj, kterým bychom ruční práci nahradili. Na veletrhu vznikla myšlenka materiál zkusit řezat právě s pomocí CNC plotru KIMLA.

CNC plotr KIMLA

CNC řezací plotr KIMLA BPT1631

Měli jste před zvolením stroje KIMLA možnost stejný nebo podobný stroj někde vyzkoušet a seznámit se s ním blíže?

Dostali jsme nabídku zajet přímo do polského výrobního závodu a na místě v reálu vyzkoušet nejvhodnější řešení. Slovo dalo slovo a do 14 dní jsme se rozjeli do Polska. Technici a obsluha na strojích ve výrobě nám předvedli, jak CNC plotr pracuje. Řezání dvou materiálů bylo zcela bez problémů a přišlo na řadu řezání několikavrstvého čalounění se zmíněnou lepivou vrstvou a krycí fólií. Prostě spoustu prodyšných materiálů na jeden řez. Technici, pod dohledem pana Kimly, asi po třetím zkušebním řezu nastavili optimální parametry stroje a korunovali zkoušku úspěchem. Ověřili jsme si v praxi, že stroj pracuje efektivně, přesně, a že kolegyně do montáže dostanou čistý a suchý materiál. Navíc, oproti vodnímu paprsku je CNC plotr několikrát rychlejší.

Jaký byl časový sled od rozhodnutí o koupi po dodání a oživení stroje?

Jednoduchým výpočtem jsme si spočítali návratnost nové investice a po praktické zkoušce bylo rozhodnuto. Zhruba do měsíce jsme stroj objednávali. Dodání pak bylo do 20 týdnů a nás potěšilo, že si můžeme stroj ve výrobě před převzetím překontrolovat, a ještě v Polsku proběhla praktická předpřejímka. Plotr pak naložili na kamion, spedice jej přivezla k nám do Uherského Hradiště, tady jej složili, zapojili a v podstatě okamžitě byl připraven k provozu.

Kde proběhlo zaškolení obsluhy a za jak dlouho mohli operátoři na stroji samostatně pracovat?

Zaškolení proběhlo jak v Polsku, tak po samotné instalaci stroje u nás v Uherském Hradišti, kde obsluha dostala nejenom úvodní zaškolení, ale zejména cenné rady, jak který materiál řezat a jaký použít konkrétní nůž.

Mohu Vás poprosit o srovnání výroby před a po zakoupení CNC řezacího plotru?

Po ročním provozu došlo k ověření výpočtu návratnosti. K naší radosti vypočet zjistil, že návratnost je ještě kratší, než jsme původně čekali. Navíc řežeme více různorodých materiálů, něž s jakými bylo původně počítáno.

 Řezací hlava CNC plotruŘezací hlava CNC plotru

Detail řezací hlavy CNC plotru BPT1631 s jedním z možných nožů

Můžete prosím bilancovat investici do nového stroje s výsledky práce?

Narovinu, od instalace CNC řezací plotr pracuje bez jakýkoliv sebemenších problémů. A údržba? Ta probíhá dle dodané uživatelské a servisní dokumentace, v podstatě jen měníme filtry, jinak plotr pracuje bezchybně.

Pro jaké dělení materiálu plotr BPT1631 konkrétně používáte?

Je to PVC a EPDM různých tlouštěk, již zmíněné několikavrstvé čalounění s lepicí vrstvou. Zkoušeli jsme řezat karton i plast, ale to byly jen prototypové zkoušky.

Řezání materiálu na CNC plotru

Několikavrstvé čalounění s lepicí vrstvou

Stroj je podporován řídicím systémem KIMLA Powercut. Je tento software lokalizován do češtiny?

Řídicí systém KIMLA Powercut je plně lokalizován do českého jazyka a obsluha tedy nemá zcela žádnou jazykovou bariéru. Software je navíc zcela uživatelsky přívětivý.